Sigorta Acentelerine Özel
  1. Anasayfa
  2. Sigorta Acentelerine Özel
Sigorta Acentelerine Özel

Sigorta Acentelerine Özel

Ülkemizin Lider E-Dönüşüm Operatörü EDM BİLİŞİM, Türkiye Sigorta Acenteleri federasyonu ile Türkiye’deki tüm Sigorta Acentelerinin E-Dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 5 yıllık bir anlaşma imzaladı.
Anlaşma EDM adına İcra Kurulu Başkanı Özcan Ermiş ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu adına Başkan Murat Büyükçelebi tarafından imzalandı.

İmza töreninde EDM İcra Kurulu Başkanı Özcan Ermiş, Geçtiğimiz aylarda yapılan Türkiye Eczacılar Birliği e-dönüşüm anlaşmasına benzer olarak Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu ile de bu anlaşmayı yaptıklarını, bundan böyle de Türkiye’deki hemen her meslek grubu ile benzer anlaşmalar yapacaklarını, amaçlarının e-dönüşümü, her mesleğin en önemli destekleyicisi kılmak olduğunu belirtti.

EDM, bu anlaşma doğrultusunda tüm Sigorta Acentelerine E-İmza, KEP başta olmak üzere E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-Defter, E-Yedekleme ürünlerinin resmi sağlayıcısı olacak.

Bilindiği üzere Sigorta Acentelerinin E-İmza ile Mersis kaydı yaptırması ve Kayıtlı Elektronik Posta ile sigorta poliçe teslimatı yapması önümüzdeki günlerde yasal düzenlemelerle zorunluluk haline gelecek.

Öte yandan EDM e-imza ve KEP ürünleri sayesinde, sigorta acenteleri tüm kayıtlarını resmi hale getirebilecek, devlet ve bankacılık işlemlerini en güvenli şekilde yapabilecek, sigorta poliçe teslimi gibi önemli dijital yazışmaları noter ile aynı hukuki geçerlilikte yapabilecekler.